Logo

 

 

 Stara Baška >> plaże
 
 
Malownicze widoki i wspaniałe plaże stanowią niewątpliwie największy turystyczny atut Starej Baški, leżącej na wyspie Krk. Wjeżdżając w sezonie do Starej Baški dostarczającą mocnych wrażeń, urokliwą drogą wijącą się wokół skał, spotkamy wiele zaparkowanych pod skałami samochodów. To amatorzy najsłynniejszej w okolicy plaży -Oprna. Oprna jest najbardziej popularna wśród turystów ponieważ widać ją doskonale z drogi prowadzącej do Starej Baški i posiada niewątpliwy urok (największy jednak po sezonie), ale szczególnie po sezonie warto będąc na Oprnej wybrać się ścieżką wśród skał do kolejnych zatoczek od Oprnej w stronę Punatu.

OPRNA

Piękne plaże i zatoki znajdują się też w samej Starej Bašce,  szczególnie wzdłuż drogi do starej crkvi i dalej. Jednak dostęp do nich zakątkiem zatoki Zala (info poniżej) jest ograniczony ze względu na możliwość dojazdu i brak znajomości okolicy.

W 2010 roku podczas budowy wodociągu wykonano asfaltową drogę do malowniczej zatoki Zala (wersja "dziewicza" zatoki  Zala na zdjęciach 9-11 w sekcji "zatoczki w Starej Bašce", a na zdjęciu 8 kolejna zatoka Surbova). Aby dotrzeć do zatoki Zala, jadąc w dół do mariny 200m przed mariną należy odbić w lewo, w kierunku parkingu i zatrzymać w dolinie za pierwszym wzgórzem. Łatwa dostępność zatoki ma oczywiście zarówno zalety jak i wady. W ostatnim czasie wprowadzono w sezonie opłatę za parkowanie przy zatoce Zala (do wyboru parking publiczny lub prywatny), a przy samej plaży działa sezonowa knajpka.

PLAŻE W POBLIŻU APARTAMENTÓW "MIROSLAVA"


ZATOCZKI W STAREJ BAŠCE


Stara Baška, oprócz pięknych plaż ma też nieco bardziej surowe zakątki, dla użytkowników "zaawansowanych" (film).

 

 
 
©