Logo

 

 

 Stara Baška >> plaże
 
 
Malownicze widoki i wspaniałe plaże stanowią niewątpliwie największy turystyczny atut Starej Baški, leżącej na wyspie Krk. Wjeżdżając w sezonie do Starej Baški dostarczającą mocnych wrażeń, urokliwą drogą wijącą się wokół skał, spotkamy wiele zaparkowanych pod skałami samochodów. To amatorzy najsłynniejszej w okolicy plaży -Oprna. Oprna jest najbardziej popularna wśród turystów ponieważ widać ją doskonale z drogi prowadzącej do Starej Baški i posiada niewątpliwy urok (największy jednak po sezonie), ale szczególnie po sezonie warto będąc na Oprnej wybrać się ścieżką wśród skał do kolejnych zatoczek od Oprnej w stronę Punatu.

OPRNA

Co najmniej równie piękne plaże i zatoki jak Oprna znajdują się w samej Starej Bašce,  szczególnie wzdłuż drogi do starej crkvi i dalej. Jednak dostęp do nich dla turystów wypoczywających poza  Starą Bašką jest ograniczony ze względu na bardzo ograniczoną możliwość zaparkowania samochodu i nieznajomość okolicy.

W 2010 roku podczas budowy wodociągu wykonano asfaltową drogę do malowniczej zatoki "Zala". Aby dotrzeć do zatoki, jadąc w dół do mariny 200m przed mariną należy odbić w lewo, w kierunku parkingu i zatrzymać w dolinie za pierwszym wzgórzem. Łatwa dostępność zatoki ma oczywiście zarówno zalety jak i wady.

PLAŻE W POBLIŻU APARTAMENTÓW "MIROSLAVA"


ZATOCZKI W STAREJ BAŠCE


Stara Baška, oprócz pięknych plaż ma też nieco bardziej surowe zakątki, dla użytkowników "zaawansowanych" (film).

 

 
 
©